Hity sezonu 2015/'16 - najlepsze seriale dramatyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

"Fargo" - sezon 2

"Fargo" (Fot. FX)

"Fargo" (Fot. FX)


Mateusz Piesowicz: Drugi sezon "Fargo" został wybrany najlepszym serialem zeszłego roku, zarówno w ocenie redakcji, jak i czytelników Serialowej ­– już samo to powinno być wystarczającą rekomendacją, by się z nim zapoznać. Powodów by to uczynić jest jednak znacznie więcej, bo piękna w swej brutalności opowieść autorstwa Noah Hawleya to produkcja wręcz doskonała pod każdym względem.

Rozgrywająca się lata przed wydarzeniami pierwszego sezonu historia znów zabrała nas do zaśnieżonej Minnesoty, byśmy zostali świadkami krwawych porachunków przestępczych familii, w które wplątały się mniej lub bardziej przypadkowe osoby. To jednak tylko ogólny zarys tej opowieści, bo sprowadzanie jej do gangsterskich potyczek byłoby wielkim uproszczeniem. "Fargo" zostało bowiem po to wymyślone w najdrobniejszych szczegółach, by nie dało się go zamknąć w kilku słowach.

Noah Hawley stworzył historię brutalną i zabawną, osobistą i przekrojową, subtelną i wybuchową – mógłbym mnożyć epitety i dla każdego znalazłbym uzasadnienie, bo w "Fargo" znalazło się miejsce dla każdego rodzaju opowieści. Wypełnione treścią odcinki można oglądać raz po raz i nadal wyłapywać rzeczy, które kiedyś się przegapiło. Doskonały scenariusz uzupełnia realizatorska magia, sprawiająca, że niektóre kadry przypominają małe dzieła sztuki i fantastyczna obsada, w której prym wiedzie Kirsten Dunst, ale wielkie kreacje stworzyli również Patrick Wilson, Ted Danson czy Jean Smart. Pozycja obowiązkowa, nie tylko wśród seriali z tego sezonu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
REKLAMA