13 serialowych premier, które czekają nas w lipcu

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Długa noc" - nowość HBO, w Polsce od 11 lipca


Jeden z najbardziej oczekiwanych seriali tego lata. "Długa noc" to składający się z 8 odcinków serial limitowany, który początkowo miał nazywać się "Criminal Justice". Tworzył go James Gandolfini, który zmarł w czerwcu 2013 roku, niedługo po tym jak serial w końcu zamówiono (wcześniej, po różnych perypetiach, HBO chciało go całkiem porzucić). Jesienią 2013 roku pojawiła się informacja, że główną rolę przekazano Robertowi De Niro. Potem znów zapadła cisza i oto mamy ten sam projekt pod nowym tytułem, z Johnem Turturro w roli głównej.

Zgodnie z opisem, poznamy w serialu losy prawnika, który będzie reprezentował nowojorskiego taksówkarza pakistańskiego pochodzenia, oskarżonego o zabicie dziewczyny z Upper East Side. Przekonamy się, jak działa amerykański system sprawiedliwości - począwszy od dochodzenia, przez walkę w sali sądowej, aż po więzienie na Rikers Island.

Prawnika gra John Turturro, a pakistańskiego taksówkarza Riz Ahmed. Poza tym w obsadzie znajdują się Bill Camp, Payman Moaadi, Poorna Jagannathan, Michael Kenneth Williams, Amara Karan, Jeannie Berlin i Glenne Headly. Producentem wykonawczym i reżyserem większości odcinków jest Steven Zaillian ("Dziewczyna z tatuażem"), a scenariusz stworzył Richard Price (pisarz i scenarzysta, pracował m.in. w ekipie "The Wire").

Serial, który luźno jest oparty na produkcji BBC zatytułowanej "Criminal Justice", będzie miał swoją premierę 11 lipca. Pierwszy odcinek możecie już teraz oglądać na HBO GO bez abonamentu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA