13 serialowych premier, które czekają nas w lipcu

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Mr. Robot" - 2. sezon od 13 lipca


W zeszłym roku to było zaskoczenie, że lato należało do Pana Robota, w tym roku wszyscy byliby zdziwieni, gdyby serial USA Network obniżył loty. Miejmy jednak nadzieję, że to się nie wydarzy, bo 2. sezon "Mr. Robot" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier nie tylko lata, ale i całego roku.

Na pewno wiele w serialu się zmieni, bo "Mr. Robot" w finale 1. sezonu nie tylko rozwalił system - dosłownie - ale też uświadomił Elliotowi, kim jest ten gość, którego ciągle widuje. "To, że Elliot jest tego świadom, otworzyło pewne drzwi. Całkiem dosłownie uzewnętrzniamy to, co się dzieje w umyśle Elliota, jego konflikt wewnętrzny, to, że Mr. Robot jest drugą połową Elliota. W pierwszym sezonie Elliot nie był tego świadom, więc mieliśmy zagadkę, kim jest Mr. Robot i jakie są jego motywacje. A teraz, skoro już to wiemy, pytanie brzmi, co to będzie oznaczać. Czego Elliot tak naprawdę chce?" - tak mówił o 2. sezonie "Mr. Robot" twórca serialu, Sam Esmail, dodając, że zobaczymy impas. Z jednej strony Elliot chciałby Pana Robota uciec, z drugiej - on ani myśli go opuszczać.

Wiemy też, że w tym sezonie do akcji wejdzie FBI i że rozpoczną się poszukiwania Tyrella Wellicka oraz badanie jego powiązań z fsociety - a powiedział nam o tym sam prezydent Obama w świetnym zwiastunie, którego nadal do końca nie rozgryziono (ale prawdopodobnie prezydent osobiście tam nie wystąpił, słyszymy głos kogoś, kto go świetnie udaje).

Wielu spoilerów na razie nie zdradzono - i dobrze. Ważne, że w każdej, nawet zupełnie bezspoilerowej zapowiedzi, powraca do nas znajomy anarchistyczny klimat i ten hiponotyzujący głos Ramiego Maleka. "Też to widzicie, prawda? Nie ma już gwarancji. Nie ma prostych dróg. Przyszłość nigdy nie była mniej pewna. Oni do tej pory nas tym straszyli i trzymali w ryzach. Mówili, że nie jesteśmy wystarczająco silni, aby cokolwiek z tym zrobić. Prawda jest inna: mamy więcej władzy, niż oni myślą".

Przy okazji warto dodać, że serial będzie wreszcie dostępny w polskiej telewizji: 1. sezon pojawi się w Canal+ 14 lipca, a drugi 25 sierpnia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA