Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2016

"Długa noc" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. "Casual" (utrzymana pozycja)

"Casual" (Fot. Hulu)

"Casual" (Fot. Hulu)


Jeden z naszych ulubionych kameralnych komediodramatów o ludziach tak zwyczajnych, że aż niezwykłych, miał świetne lato. Rewelacyjny, emocjonalny, poruszający finał pokazał, że w tym sezonie wszystko było po coś, wszystko miało się ze sobą zgrać i pozwolić bohaterom czy to zrozumieć jakąś prawdę o sobie, czy to przejść do kolejnego etapu. Cała trójka - Valerie (Michaela Watkins), Laura (Tara Lynne Barr) i Alex (Tommy Dewey) - kończy więc ten sezon odrobinę mądrzejsza albo przynajmniej świadoma swojego pogubienia.

Nie spodziewam się, że ktokolwiek w magiczny sposób się odnajdzie albo że będziemy świadkami jakiejś ewolucji. "Casual" raczej próbuje nam powiedzieć, że życiowe pogubienie może być stanem stałym i że jest to jak najbardziej OK. Zdarza się, że już jestem całkiem blisko znielubienia kogoś z bohaterów - w tym sezonie tym kimś była głównie Laura - ale to nigdy nie trwa długo. "Casual" akceptuje ich ze wszystkimi dziwactwami i słabościami, i ja też muszę i przede wszystkim chcę to czynić.

Jest w nich wszystkich coś bardzo prawdziwego i nawet kiedy przeżywają kompletnie odjechane perypetie - jak nieszczęsne "mierzenie" trumien - wydają się być ludźmi z krwi i kości. I właśnie na tym polega siła tej skromnej produkcji. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA