13 seriali, które marnie skończyły, mimo że miały rewelacyjne początki

"Dexter" (Fot. Showtime)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Desperate Housewives"

"Desperate Housewives" (Fot. ABC)

"Desperate Housewives" (Fot. ABC)


Na początku XXI wieku furorę robiły dwa znakomite i bardzo od siebie różne seriale telewizji ABC - "Lost" i "Desperate Housewives". Oba miały rewelacyjne początki i oba z różnych powodów wydawały się powiewem świeżości w telewizji. Siła desperatek tkwiła w genialnym w swojej prostocie koncepcie - Marc Cherry postanowił pokazać, co się kryje za fasadą idealnych domków z amerykańskich przedmieść i jakie sekrety potrafią skrywać kobiety, uważane za nudne żony i matki.

Wypuścił więc serial, który był zaskakująco świeżym połączeniem opery mydlanej z kryminałem i czarną komedią, dając widzom wszystko to, czego oczekujemy od wciągającego serialu - wypełnioną suspensem intrygę, bardzo dobrze napisane bohaterki, z których każda reprezentowała inny typ charakteru i urody, a także dużo inteligentnego, dowcipnego komentarza do rzeczywistości. Serial błyskawicznie zdobył niesamowitą popularność, a grające główne role aktorki - w większości kobiety około czterdziestki, tylko Eva Longoria była znacznie młodsza - stały się gwiazdami już po pierwszym sezonie, udowadniając, że kariera w tej branży nie musi się ani zaczynać, ani kończyć, kiedy masz dwadzieścia kilka lat.

To było coś fantastycznego pod każdym względem, trudno więc się dziwić, że serial przetrwał osiem sezonów, bo widzowie przywiązali się do tych bohaterek i nie przestali go oglądać, nawet kiedy poziom znacząco spadł. Ale jeśli spojrzy się na "Desperate Housewives" z perspektywy i porówna do najlepszych produkcji telewizyjnych, trudno nie zauważyć, że spadek poziomu nastąpił tak naprawdę już po pierwszym sezonie. Każdy kolejny sezon powtarzał ten sam schemat - nowa tajemnica, nowe intrygi - aż w końcu serial zaczął zjadać własny ogon, serwując zwykłe bzdury.

Na Wisteria Lane w ciągu ośmiu sezonów spadły wszelkie możliwe nieszczęścia, w tym tornado i samolot, a z inteligentnej wariacji na temat opery mydlanej serial coraz bardziej przemieniał się właśnie w operę mydlaną. Nie pomogła też "Desperate Housewives" wojna z Nicollette Sheridan i pozbycie się jednej z najbardziej wyrazistych bohaterek. Nic by mnie dzisiaj nie zmusiło do obejrzenia całości ponownie, ale pierwszy sezon mogłabym oglądać w kółko. [Marta Wawrzyn]

desperate-housewives-memes-5_42001795

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA