13 serialowych premier, które czekają nas w styczniu

"Seria niefortunnych zdarzeń" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Z: The Beginning of Everything" - premiera 27 stycznia

Jeszcze jedna premiera Amazona, co do której możemy jedynie mieć nadzieję, że pojawi się w Polsce. "Z: The Beginning of Everything" to serialowa opowieść o Zeldzie Fitzgerald, żonie F. Scotta Fitzgeralda, autora "Wielkiego Gatsby'ego" i jednego z najpopularniejszych pisarzy dwudziestolecia międzywojennego. Zeldę gra Christina Ricci, zaś jej małżonka David Hoflin, znany m.in. z "American Crime".

W serialu zobaczymy losy tej pary od czasu kiedy po raz pierwszy się spotkali w 1918 roku w Alabamie, aż po ich wystawne życie w Nowym Jorku i Paryżu, wypełnione jazzem, alkoholem i szalonymi emocjami. O ile jednak biografowie wolą skupiać się na sławnym pisarzu niż na jego żonie, tym razem zobaczymy przede wszystkim jej perspektywę. Zelda to jedna z tych kobiet, które miały wielką siłę - i choć bez niej Fitzgerald byłby zupełnie innym artystą, jej wpływ na niego był też mocno destrukcyjny.

W serialu pojawią się także David Strathairn (jako ojciec Zeldy), Corey Cott, Jordan Dean, Jamie Anne Allman, Natalie Knepp, Christina Bennett Lind i Holly Curran. Producentkami są Dawn Prestwich i Nicole Yorkin. 1. sezon będzie składał się z 10 odcinków.

z_the_beginning_of_everything0poster

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13