Nasz top 10: Najlepsze seriale stycznia 2017

"Tabu" (Fot. BBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. "Man Seeking Woman" (nowość na liście)


"Man Seeking Woman" (Fot. FX)

"Man Seeking Woman" (Fot. FX)


Choć "Man Seeking Woman" jest z nami już od trzech sezonów, dopiero teraz przebił się do najlepszej dziesiątki miesiąca. Powód nazywa się Lucy - albo jak wolicie Katie Findlay. To spore zaskoczenie, że dawna Rosie Larsen z "The Killing" tak dobrze odnalazła się w krainie absurdu stworzonej przez Jaya Baruchela. Serialowa Lucy jest przesympatyczna i ma wystarczająco dużo charyzmy, żeby błyszczeć zarówno jako druga połówka Josha, jak i zupełnie odrębna postać, która nie jest tylko dodatkiem do swojego faceta (patrz: odcinek "Popcorn" z podróżą do domu i komisją McCarthy'ego w nowym wydaniu). Energia i naturalność Katie dosłownie niesie serial w tym sezonie.

Ale brawa należą się także jego twórcy za to, że zdecydował się na taki restart. "Man Seeking Woman" przyzwyczaił nas do tego, że jego główny bohater nie ma szczęścia w miłości. Przez dwa poprzednie sezony źródłem komizmu były przede wszystkim te sytuacje, w których biedny Josh obrywał od płci pięknej na tysiąc surrealistycznych sposobów. Umieszczenie go w szczęśliwym związku dało serialowi nowego kopa, ale równie dobrze mogło skończyć się klęską, bo przecież nie takiego Josha "kupiliśmy".

Świetnie, że "Man Seeking Woman" znalazło na siebie nowy pomysł, a temu, kto obsadził Katie Findlay w roli Lucy, należą się osobne brawa. [Marta Wawrzyn]

lucy4r567

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10