Jeszcze 13 świetnych seriali, których nie oglądacie

"Dirk Gently's Holistic Detective Agency" (Fot. BBC America)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Crazy Ex-Girlfriend"

Jedna z najdziwniejszych, najbardziej błyskotliwych i najmocniej pokręconych komedii ostatnich lat. Rachel Bloom - twórczyni, scenarzystka i główna gwiazda serialu - wciela się w Rebeccę Bunch, prawniczkę z Nowego Jorku, która podąża za głosem serca i przeprowadza się do małej mieściny w Kalifornii, po tym jak dowiaduje się, że mieszka tam teraz jej dawny chłopak, Josh (Vincent Rodriguez III). To dość specyficzny pretekst do przeprowadzki na drugi koniec Ameryki - podobnie jak specyficzny jest sam serial i jego bohaterka.

Prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem ocenianie "Crazy Ex-Girlfriend" po pierwszych kilku odcinkach, bo to jeden z tych seriali, które czekają z odsłonięciem kart. Z wierzchu to kompletnie pokręcony miks lekko depresyjnej komedii romantycznej z musicalem, w środku - historia świetnej, inteligentnej dziewczyny z tysiącem problemów, których nie naprawi żaden facet.

"Crazy Ex-Girlfriend" to serial, który trudno porównać do czegokolwiek innego. Jest tu sporo humoru, solidna dawka wszelkiego rodzaju wygłupów i nutka musicalu, ale jest też całkiem poważna dekonstrukcja bajek o księżniczkach czekających na swoich książąt. Bardzo trudno zaszufladkować zarówno sam serial, jak i jego główną bohaterkę, która z szalonym entuzjazmem rzuca się podbijać świat, by chwilę potem płakać w kącie albo robić z siebie kompletną idiotkę. Ale Rachel Bloom nie bez powodu dostała Złoty Glob za główną rolę - jej bohaterka i jej serial wiedzą dużo więcej o kobiecej perspektywie spraw wszelkich, niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Rewelacyjne, pełne humoru występy muzyczne to też coś, czego w tej chwili nie uświadczycie w żadnej innej produkcji telewizyjnej. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13