Jeszcze 13 świetnych seriali, których nie oglądacie

"Dirk Gently's Holistic Detective Agency" (Fot. BBC America)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Niepewne"

Jesienią 2016 roku HBO wypuściło dwie komedie - "Rozwód" z Sarah Jessicą Parker i właśnie "Niepewne". Ten pierwszy tytuł miał zapewniony rozgłos ze względu na nazwisko swojej gwiazdy, zaś ten drugi musiał nam udowodnić swoją wartość. I niewątpliwie to uczynił w ciągu pierwszych ośmiu odcinków, przy okazji zgarniając zasłużoną nominację do Złotego Globu dla swojej twórczyni, Issy Rae.

"Niepewne" to jeden z tych modnych ostatnio komediodramatów o wszystkim i niczym. Główną bohaterką jest Issa Dee (a gra ją oczywiście Issa Rae), taka zupełnie zwyczajna amerykańska dziewczyna, która pracuje organizacji non-profit, pomagającej dzieciom, ma stałego chłopaka, przyjaciółkę i ponieważ zbliża się do trzydziestki, to zaczyna się zastanawiać co dalej. Lepiej wybrać stabilizację czy porządnie zaszaleć póki jeszcze jest na to czas?

Tę bohaterkę i jej styl bycia niewątpliwie w jakiś sposób definiuje kolor skóry, ale przede wszystkim jest to dziewczyna taka jak my, która znalazła się w pewnym punkcie swojego życia i nie do końca wie co dalej. Zaczyna więc błądzić, próbować nowych rzeczy i podejmować wątpliwe decyzje. A Issa Rae potrafi w niesamowity sposób to oddać, wnosząc do serialu tyle nieskrępowanego luzu, że chce się na nią patrzeć bez końca. Komediodramatów pojawiło się w ostatnich latach sporo, ale wierzcie mi, przygody "niezręcznej czarnoskórej dziewczyny" i jej znajomych należą do ścisłej czołówki. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13