Nasze podsumowanie tygodnia - tym razem same hity!

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7

HIT TYGODNIA: Chłopaki z "Doliny Krzemowej" znów próbują podbić świat

"Dolina Krzemowa" (Fot. HBO)

"Dolina Krzemowa" (Fot. HBO)


Widzieliśmy to już - kolejny genialny pomysł, kolejne przeszkody w osiągnięciu celu i mnóstwo nieprzewidzianych okoliczności po drodze. 4. sezon "Doliny Krzemowej" w gruncie rzeczy powtarza dobrze znany schemat, ale coś jednak w serialu HBO się zmieniło. Tym razem bowiem wspólny front ustąpił podziałom i wyraźnie różnym aspiracjom.

O ile większość bohaterów trzyma się tego, co udało się wywalczyć ostatnio, a więc rozwija aplikację do wideoczatu, szukając inwestora gotowego włożyć w nią poważne pieniądze, ktoś ma nieco inne plany. Tym kimś jest Richard, któremu zdroworozsądkowe rozwiązanie zdecydowanie nie wystarcza - nie, jeśli na horyzoncie majaczy coś kryjącego się pod równie enigmatyczną, co kuszącą nazwą "nowego internetu".

Rozłam w grupie jest więc nieuchronny i całkiem racjonalny. Choć na pewno nie zgodziłby się z tym Jared, którego mina zbitego psa znów sprawia, że serce się kruszy. Ale zapominając o nim, trudno znaleźć w takim rozwiązaniu słabe punkty. Nowa dynamika w serialu się przyda, szansa na rozwój poszczególnych bohaterów jest większa niż zwykle, a przy tym wszystkim nie straciła "Dolina Krzemowa" niczego ze swojego specyficznego humoru. Punkt wyjścia do nowego sezonu można uznać za bardzo obiecujący. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7