Nasze podsumowanie tygodnia - tym razem same hity!

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7

HIT TYGODNIA: Pomarańczowy kombinezon i czerwone buty - "Better Call Saul" nadal kusi obietnicami

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

"Better Call Saul" (Fot. AMC)


Z przedsezonowych zapowiedzi wiedzieliśmy, że Jimmy McGill trafi wkrótce za kratki i choć pobyt okazał się dość krótki (przynajmniej na razie), jego okoliczności dostarczyły sporo atrakcji. Oczywiście nie dla na naszego bohatera, bo ten w bolesny sposób uświadomił sobie, jak łatwo wpadł w zastawioną przez Chucka pułapkę i musiał przełknąć solidnych rozmiarów gorzką pigułkę. Ale spokojnie, Jimmy wkrótce się odegra, czyż nie?

Wcale nie byłbym tego taki pewien, choć oczywiście końcowy sojusz z Kim zapewniającą mu swoje pełne wsparcie może być dobrą wróżbą. Czuć jednak w powietrzu smród zbliżającej się tragedii - pytanie tylko, na czym będzie ona polegać? Totalna porażka, gorzkie zwycięstwo, przypadkowe ofiary? Niewiadomych i możliwych scenariuszy jest tu naprawdę sporo, a twórcy serialu w swoim stylu nie są zbyt chętni do udzielania nam wskazówek.

Mogę jednak po raz kolejny z pełnym przekonaniem zapewnić, że cierpliwość się opłaci. Skąd ta pewność? Spójrzcie po prostu na wątek Mike'a w tym odcinku - metodyczne i spokojne działanie znów przyniosło pożytek, a sposób, w jaki spięto nam odcinek na pozór nieznaczącym widokiem butów zawieszonych na linii energetycznej, udowadnia, że w "Better Call Saul" nie ma przypadkowych scen. Przypatrzcie się uważnie, tam naprawdę powiedziano więcej, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać (jeśli nie wiecie, gdzie szukać, spójrzcie na oznaczenia ciężarówek). Kuszą nas twórcy zapowiedziami i stopniowym wypełnianiem scenariuszowych luk bez litości, a ja uwielbiam ich za to coraz bardziej. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7