Najlepsze seriale kryminalne z kobietami w roli głównej

"Vera" (Fot. ITV)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Happy Valley"

Jeśli szukacie synonimu określenia "twarda policjantka", to śmiało możecie posłużyć się imieniem Catherine Cawood. Ta niepozorna kobieta w średnim wieku ma w sobie bowiem więcej siły niż większość jej kolegów i koleżanek po fachu razem wziętych. Silny charakter to jednak w jej świecie obowiązkowa sprawa, bo jak się przekonacie oglądając "Happy Valley", życie w Yorkshire to żadna sielanka.

Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się tak wydawać, w końcu angielska prowincja raczej nie przypomina przestępczego raju. A jednak jakimś sposobem ściąga tam sporo najgorszego elementu, z którym sierżant Cawood radzi sobie nie gorzej niż z rolą matki, babci czy siostry, które zresztą czasem dają jej w kość nawet bardziej niż policyjne obowiązki. Ale Catherine to taka osoba, która absolutnie nigdy nie odpuszcza, nawet gdy wszystko jednocześnie wali jej się na głowę. Pozostaje przy tym najzwyczajniejszą kobietą na świecie, pełną sprzeczności i wewnętrznych słabości.

Właśnie dzięki temu "Happy Valley" wyróżnia się na tle konkurencji, bo to serial łączący cechy kryminału z dramatem obyczajowym. Realizm stawia się tu na pierwszym miejscu, co widać w każdym aspekcie serialu. Począwszy od wyśmienitej roli Sary Lancashire, a skończywszy na bardzo emocjonalnym scenariuszu, który kryminalne zagadki wplata w proste, życiowe historie. Niejeden popularny kryminał wiele by zyskał, stawiając na takie podejście. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA