Najlepsze seriale kryminalne z kobietami w roli głównej

"Vera" (Fot. ITV)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Marcella"

Brytyjski kryminał spod pióra Hansa Rosenfeldta, twórcy "Mostu nad Sundem"? Pewnie niewielu z Was trzeba do niego szczególnie zachęcać i choć sam po seansie 1. sezonu (kontynuacja ma się pojawić jeszcze w tym roku) miałem do produkcji ITV spore zastrzeżenia, ogółem muszę przyznać, że to solidna kryminalna robota, potrafiąca wciągnąć mimo wad.

Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest natomiast tytułowa bohaterka, Marcella Backland, detektyw wracająca do pracy w wydziale zabójstw londyńskiej policji po kilku latach przerwy poświęconych rodzinie. Wciela się w nią znana m.in. z "Pushing Daisies" Anna Friel i robi to naprawdę świetnie, znakomicie oddając emocjonalną niestabilność i targające kobietą uczucia, które mają spory wpływ na jej pracę.

Różni się więc pani detektyw całkiem znacznie choćby od swoich skandynawskich koleżanek po fachu, bo cechujący je emocjonalny chłód nijak do niej nie pasuje. Marcella sprawia wrażenie chodzącej bomby zegarowej, która może wybuchnąć w każdej chwili, co rzecz jasna odbija się na jej pracy i życiu osobistym, ale także na scenariuszu, który w pewnym momencie trzyma się tylko i wyłącznie na słowo honoru. Mimo wszystko ogląda się to nieźle, a sama Marcella potrafi sprawić, że łatwiej jest przymknąć oko na pewne wady. Licząc więc na to, że zbliżający się 2. sezon zdoła załatać kilka dziur pozostawionych przez poprzednika, mogę Wam z pewną dozą ostrożności polecić zapoznanie się z serialem. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA