Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2017

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

1. "Pozostawieni" (powrót na listę)

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

"Pozostawieni" (Fot. HBO)


Wystarczy powiedzieć, że "Pozostawieni" wygrali nasze zestawienie w cuglach, nie dając szans piekielnie mocnej przecież w tym miesiącu konkurencji, by zrozumieć, że mamy do czynienia z wyjątkowym serialem, który właśnie serwuje nam wręcz niesamowity finałowy sezon. W kwietniu widzieliśmy dopiero jego pierwsze trzy odsłony, ale to już dość, by mieć pewność, że Damon Lindelof i reszta przeszli samych siebie.

Nowi "Pozostawieni" w wielu miejscach przypominają swój poprzedni sezon, ale to, co wtedy było bardzo dobre, w tym wydaniu stało się wprost wyśmienite. Można się było spodziewać, że powrót do Jarden (i w inne miejsca) będzie w dużej mierze emocjonalny, ale nic nie mogło nas przygotować na to, jak celnie będą trafiać twórcy w każdym wątku, bez nawet drobnego wyjątku. Póki co skupiliśmy się na Kevinie, jego ojcu i Norze, jednak tak naprawdę wyróżnia się tu każdy, kto dostaje chociaż kilka chwil na ekranie.

Są w tym najprawdziwsze emocje, jest autentyczny ból, nawet jeśli czasem skrywany za grubą warstwą sarkazmu, jest też sporo humoru i dystansu wobec nawet najtrudniejszych spraw, którego "Pozostawionym" mogą pozazdrościć nie tylko serialowi konkurenci. A przede wszystkim jest tu nieokreślona magia, która nie pozwala oderwać wzroku od ekranu, choć tamtejszym wydarzeniom często daleko do jasności. Myślę, że to całkiem niezła definicja telewizyjnej wielkości. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA