Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: "The Last Man on Earth" znów zrobiło się poważne (na chwilę)

"The Last Man on Earth" (Fot. FOX)

"The Last Man on Earth" (Fot. FOX)


Jest na tym świecie kilka pewnych rzeczy. Wiadomo, że po nocy przyjdzie dzień, po zimie wiosna (no dobra, to może być zły przykład), a po sezonie pełnym dziecinnych żartów "The Last Man on Earth" zaserwuje nam świetny finał. Nie inaczej było tym razem, bo postapokaliptyczna komedia FOX-a znów zakończyła się z przytupem i to całkiem dosłownie.

lastmangif

Zanim jednak niejaka Pamela rozładowała napiętą sytuację, otrzymaliśmy sporych rozmiarów dramat, który miał zarówno swoje szczęśliwe momenty (witamy pierwsze postapokaliptyczne dziecko!), jak i takie znacznie mniej udane. Bo widok płonącej elektrowni jądrowej raczej nie jest tym, co chcesz oglądać przez okno, prawda? Do podobnego wniosku doszli nasi bohaterowie, którzy przed brutalnie pukającą do ich drzwi rzeczywistością postanowili uciekać na południe. I tu nie obyło się bez problemów, ale istotniejsze od nich jest w tym momencie to, że serial znów uderzył w tony, które czynią z niego komedię, jakiej próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Poczucie nieuchronnej śmierci, rozpaczliwa walka o przetrwanie, ucieczka przed nieuniknionym przeznaczeniem – nie brzmi to szczególnie humorystycznie. A jednak "The Last Man on Earth" świetnie sobie radzi, łącząc poważne motywy z głupkowatym humorem, zawsze brutalnie uświadamiając nam, że za swoimi karykaturalnymi postaciami skrywa ludzi z krwi i kości, którzy znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Dopóki będzie się tego trzymać (a raczej wracać do tematu wystarczająco często), nie zamierzam serialu porzucać. Dobrze, że w FOX-ie myślą podobnie i zamówili kolejny sezon. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10