Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: Piotruś, Wilk i Billy Bob Thornton – tak, to ciągle 3. sezon "Fargo"

"Fargo" (Fot. FX)

"Fargo" (Fot. FX)


Po krótkim wypadzie do Los Angeles "Fargo" powróciło do mroźnej Minnesoty, by kontynuować swoją napędzaną przypadkiem i nieporozumieniami historię. Zamiast jednak gładko przejść do ciągu dalszego, Noah Hawley przywitał nas w sposób, w jaki tylko on potrafi. Serialowi bohaterowie przyrównani do postaci z "Piotrusia i Wilka", bajki symfonicznej Siergieja Prokofjewa i symbolizowani przez odpowiednie instrumenty? To wszystko zilustrowane narracją w wykonaniu samego Billy'ego Boba Thorntona? Pewnie, czemu nie.

Można się tylko zastanawiać, czy losy Emmita, Raya, Nikki, Glorii i reszty towarzystwa będą teraz biegły równolegle z tym, co spotkało Ptaszka, Kaczuszkę, Kota i Piotrusia, czy może raczej to tylko Hawley w swoim stylu urozmaica nam serialową wycieczkę? Przekonamy się pewnie za kilka tygodni, ale mam dziwne przeczucie, że jakkolwiek się to skończy, tutejsze rozwiązanie będzie znacznie drastyczniejsze niż w Prokfjejowskim oryginale i to nie tylko dlatego, że nowe wcielenie Wilka wydaje się groźniejsze od pierwowzoru.

Po takim wstępie (do którego zresztą wróciliśmy na koniec, spinając odcinek ładną klamrą), reszta odcinka nie wyglądała już może nadzwyczajnie, ale nie ulega wątpliwości, że intryga się zagęszcza, a jej poszczególne elementy powoli wskakują na właściwe miejsca. Ot, choćby Gloria, która przy nieco męczącym, ale pomocnym towarzystwie niejakiej Winnie Lopez (Olivia Sandoval), policjantki mówiącej zdecydowanie zbyt dużo o swoim prywatnym życiu, zaczyna łączyć fragmenty układanki. Kulminacja coraz bliżej, a ja mam tylko jedno życzenie – niech jej nadejście ponownie ogłosi nam Billy Bob Thornton! [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10