Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: Bogowie ekranu – "American Gods" chwali się nieziemską obsadą

"American Gods" (Fot. Starz)

"American Gods" (Fot. Starz)


Drugi odcinek i drugi hit dla "American Gods", ależ to musi być świetny serial, czyż nie? Paradoks polega na tym, że jedno z drugim niekoniecznie musi iść w parze, a serial Starz jest idealną ilustracją takiego właśnie stanu rzeczy. W tydzień po premierze niewiele się bowiem zmieniło i nadal nie mam przekonania, czy Fullerowska wizja powieści Neila Gaimana podoba mi się bardzo, czy jednak trochę mniej. Fabularne wątpliwości nie przeszkadzają jednak dobrze się przy "American Gods" bawić, zwłaszcza gdy mamy takie towarzystwo.

Orlando Jones, Gillian Anderson, Cloris Leachman, Martha Kelly i Peter Stormare dołączyli do grona postaci, które poznaliśmy już przed tygodniem, uzupełniając tym samym serialowy gwiazdozbiór. Sama obecność to jednak w tym przypadku mało, bo poszczególni wykonawcy umieszczeni w środku Fullerowskiej wizji wypadli świetnie, wyraźnie bawiąc się co najmniej równie dobrze jak my przed ekranami.

Poczynając od Pana Nancy'ego barwnie opowiadającego o tragicznym losie czarnych w Ameryce na niewolniczym statku, poprzez współczesną boginię ukrywającą się za telewizyjnym ekranem w roli Lucille Ball, a skończywszy na słowiańskiej ekipie zamieszkującej małe mieszkanko w Chicago, "American Gods" hojnie obdarzyło nas w tym tygodniu nowymi, zagadkowymi bohaterami. I choć ich przeznaczenie nadal nie jest jasne, to nie da się ukryć, że po prostu fascynują. Poza tym, jak nie zachwycić się widokiem Petera Stomare'a z wielkim, ociekającym krwią młotem? Nie da się, po prostu się nie da. [Mateusz Piesowicz]

americangods02

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10