12 seriali, które warto nadrobić tego lata (dwa sezony i więcej)

"Halt and Catch Fire" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"You're the Worst"

"You're the Worst" (Fot. FXX)

"You're the Worst" (Fot. FXX)

Skoro jesteśmy przy komediodramatach o dorosłych, którzy jeszcze nie do końca dorośli, musi być także "You're the Worst". Serial FX, opowiadający o dwójce związkofobów angażujących się w coś niebezpiecznie przypominającego całkiem tradycyjny związek, powróci we wrześniu z 4. sezonem. A ja szczerze polecam poprzednie trzy, bo chyba nie ma drugiego serialu, który tak trafnie by opisywał współczesne związki i ogólnie relacje 30-latków.

Chris Geere i Aya Cash to fantastyczny duet, który potrafi zagrać cuda - jak chociażby wyśmienity wątek o depresji - a i scenariusz zdecydowanie do zwykłych i banalnych nie należy. "You're the Worst" to jeden z tych komediodramatów, w których możecie przejrzeć się jak w lustrze, jeśli mieszkacie w dużym mieście, nie macie żony/męża ani dzieci i sporo czasu spędzacie, oddając się wszelkim rozrywkom z grupą znajomych. A jeśli nie należycie do tego grona, to i tak będziecie świetnie się bawić, bo to jeden z tych seriali, które potrafią śmieszyć, wzruszać i zaskakiwać jednocześnie.

Nie brak też w nim poważniejszych tematów - oprócz wspomnianej depresji była m.in. aborcja i PTSD - do których serial podchodzi z ogromnym wyczuciem i wrażliwością, nie tracąc komediowego pazura. Co tu dużo mówić: warto. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12