12 seriali, które warto nadrobić tego lata (dwa sezony i więcej)

"Halt and Catch Fire" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Kroniki Seinfelda"

"Seinfeld" (Fot. NBC)

"Seinfeld" (Fot. NBC)

Nie, Jerry Seinfeld i Larry David nie zebrali starej ekipy i nie wracają do telewizji ze swoim najsłynniejszym dziełem po blisko dwudziestoletniej przerwie. Co więc "Kroniki Seinfelda" robią na tej liście? A czy naprawdę musi być jakiś konkretny powód, by polecać znakomity serial? Zwłaszcza taki, który nigdy nie został należycie doceniony w naszym kraju i przez długi czas był tutaj w ogóle niedostępny, bo telewizje wolały zalewać nas zapętlonymi pokazami "Przyjaciół" i innych sitcomów, które widzieliśmy setki razy?

Ten drugi problem został już rozwiązany, bo wszystkie 9 sezonów i 180 odcinków "Kronik Seinfelda" jest dostępnych w serwisie Amazon Prime Video. Jeśli natomiast chodzi o docenienie serialu, który za oceanem cieszy się w pełni zasłużonym mianem kultowego, to już tylko kwestia dotarcia do jak największej liczby odbiorców. Bo że losy Jerry'ego (Seinfeld w pewnej wersji samego siebie), George'a (Jason Alexander), Elaine (Julia Louis-Dreyfus) i Kramera (Michael Richards) przemówią same za siebie, nie mam najmniejszych wątpliwości.

Wszystko dlatego, że "Kroniki Seinfelda" to rzecz ponadczasowa, która mimo upływu lat ani trochę nie straciła na jakości. Ba, nadal zdecydowana większość współczesnych sitcomów może spoglądać w jej stronę z zazdrością, ponieważ to produkcja bez wahania łamiąca większość zasad, których nawet dziś komediowi twórcy wolą nie ruszać. Jerry Seinfeld i Larry David takich oporów nie mieli, dając widzom "serial o niczym", który za nic ma ich przyzwyczajenia i oczekiwania.

Nie spodziewajcie się tu motywu przewodniego czy skomplikowanej fabuły. Zamiast tego otrzymacie mnóstwo rozważań na tematy błahe, głupie czy po prostu kompletnie nieistotne oraz grupę cyników, których losy raczej za bardzo Was nie przejmą, ale z pewnością skutecznie rozbawią. Klasyka przez duże K. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12