Najbardziej szalone rodzinki z seriali komediowych

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Przepis na amerykański sen" – Huangowie

"Fresh Off the Boat" (Fot. ABC)

"Fresh Off the Boat" (Fot. ABC)


Znów przenosimy się w przeszłość, tym razem do lat 90., kiedy to Huangowie, amerykańska rodzina tajwańskiego pochodzenia, wyprowadzili się z Chinatown w Waszyngtonie, by zamieszkać na przedmieściach Orlando. Przeprowadzka dla nikogo nie jest łatwa, zwłaszcza że okolicę zaludniają biali przedstawiciele klasy średniej, a jakakolwiek mniejszość automatycznie się na tym tle wyróżnia. "Fresh Off the Boat" (polski tytuł to "Przepis na amerykański sen") problemy społeczne traktuje jednak z przymrużeniem oka, skupiając się na swoich bohaterach, którzy tworzą całkiem sympatyczne grono.

Louis (Randall Park) i Jessica (Constance Wu) oraz trójka ich synów: Eddie (Hudson Yang), Emery (Forrest Wheeler) i Evan (Ian Chen) to rodzina, którą łatwo polubić. Pozornie typowy sitcomowy zestaw ożywa na ekranie, bo są między tymi bohaterami szczere emocje, a całość nie sprowadza się tylko do komediowych klisz. Huangowie to naprawdę wyraziste postaci, tylko zyskujące z kolejnymi odcinkami i szybko do siebie przywiązujące, nawet jeśli nie macie z nimi nic wspólnego.

Bo nikt przecież nie ukrywa, że "Fresh Off the Boat" to serial mający trafić przede wszystkim do konkretnej widowni. Nie trzeba jednak do niej należeć, by dobrze się z tymi bohaterami czuć – każdy, kto próbował się kiedykolwiek dokądś wpasować, łatwo znajdzie z nimi nić porozumienia. A dalej pójdzie już prosto, w końcu jak nie lubić jedenastolatka azjatyckiego pochodzenia bezgranicznie zakochanego w gangsta rapie? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13