Najbardziej szalone rodzinki z seriali komediowych

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Family Guy" – Griffinowie

"Family Guy" (Fot. FOX)

"Family Guy" (Fot. FOX)


Wystarczy powiedzieć, że najmłodszy Griffin, obdarzony głową w kształcie piłki do futbolu amerykańskiego Stewie na przemian knuje, jak podbić świat albo pozbyć się własnej matki Lois, by zrozumieć, że zdecydowanie nie jest to zwykła rodzina. Gdy jednak popatrzeć na otoczenie, w jakim dorasta Stewie, jego patologiczne zachowanie już tak bardzo nie dziwi. W końcu za ojca ma mało lotnego i średnio sympatycznego Petera, za brata jego młodszą wersję, Chrisa, a za siostrę Meg, będącą nieustannym obiektem kpin ze strony wszystkich dookoła. Jest jeszcze najinteligentniejszy w tym towarzystwie pies Brian, ale i jemu daleko do normalności.

Zdecydowanie nie zasługują więc Griffinowie na miano rodziny, którą każdy chciałby mieć, za to do tytułu najśmieszniejszej mogą śmiało startować. Zwłaszcza, jeśli lubicie niepoprawny politycznie, pełen nawiązań do popkultury i historii, a także często autotematyczny humor, z którego słynie twórca serialu, Seth MacFarlane. Korzystając z faktu, że w animowanej fabule może znacznie więcej, niż w aktorskiej, pozbawił swoje dzieło praktycznie jakichkolwiek granic, za nic mając dobry smak i komfort oglądającego. Dostaje się tu wszystkim po równo, bez względu na kolor skóry, wyznanie czy poglądy polityczne.

Sama rodzina Griffinów znaczenie ma więc drugorzędne, będąc nośnikiem szeregu żartów często podawanych w formie oderwanych od właściwej fabuły wstawek, ale oczywiście można się do tych zwariowanych postaci przywiązać. A że format nadal się nie przejadł, świadczy zamówiony niedawno 16. sezon. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13