Najbardziej szalone rodzinki z seriali komediowych

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Świat wg Bundych" - rodzina Bundych

"Świat według Bundych" (Fot. FOX)

"Świat według Bundych" (Fot. FOX)


W latach 90. Bundy praktycznie byli definicją "zwyczajnej" amerykańskiej rodziny - takiej, w której ojciec ma kiepską pracę, matka całe dnie spędza przed telewizorem (bo może!), a dzieci, choć niekoniecznie grzeszą inteligencją, codziennie wpadają na szalone pomysły, mogące nieodwracalnie zrujnować ich przyszłość (nie żeby jakąś miały). To była najbardziej dysfunkcyjna rodzina na świecie, w której wielu widzów mogło zobaczyć siebie, choć oczywiście nikt nigdy by się do tego nie przyznał.

Głowa rodziny, Al Bundy, to człowiek, od którego cała "klątwa Bundych" się zaczyna. Facet ma w życiu pecha jak mało kto - został sprzedawcą butów, czyli nikim, bo z jakiegoś powodu nie zrobił kariery w futbolu, choć w szkole średniej zdobył raz cztery przyłożenia w jednym meczu. Jego małżonka, ruda piękność o imieniu Peggy, jest cudownie leniwa, samolubna i właściwa trudno powiedzieć, jakim cudem chciało jej się założyć rodzinę. Córa, Kelly, to tandetna szkolna piękność, która ciągle sypia z innym chłopakiem i każdy z nich traktuje ją tak jak gwiazdy rocka swoje groupies. Syn, Bud, dumnie noszący imię po marce piwa, ma wielkie szanse iść w ślady taty, jeśli tylko kiedyś odważy się podejść do jakiejś dziewczyny.

Dzięki Bundym pojęcie "dysfunkcyjnej rodziny" weszło w amerykańskiej telewizji na nowy poziom. Serial przetrwał 11 sezonów. Nie zaszkodziły mu nawet protesty Telewizyjnej Rady Rodziców, bo co tu dużo mówić, liczne szaleństwa Bundych, ich kontrowersyjne pomysły i rozrywki Ala w stylu "Taty psychopaty" trafiały do milionów Amerykanów stłamszonych w życiu rodzinnym. A poza tym kiedy zachodziła taka potrzeba, Bundy potrafili pokazać, że w jedności siła, i wspólnie działać przeciwko całemu światu, któremu nie podobało się ich sąsiedztwo. Co dla wielu widzów musiało być satysfakcjonujące. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13