Najbardziej szalone rodzinki z seriali komediowych

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Simpsonowie

"Simpsonowie" (Fot. FOX)

"Simpsonowie" (Fot. FOX)


Żadna serialowa rodzina, komediowa i nie tylko, nie może się pochwalić dłuższym stażem niż Simpsonowie. Homer, Marge, Bart, Lisa i Maggie goszczą na ekranach nieprzerwanie od 28 lat (i będą jeszcze co najmniej przez dwa kolejne), co samo w sobie o czymś świadczy. W końcu byle rodzina nie miałaby szans utrzymać się w ramówce tak długo. Simsponowie od lat cieszą się natomiast ogromną popularnością, choć patrząc na nich na pierwszy rzut oka, ciśnie się na usta pytanie: niby dlaczego?

Bo w gruncie rzeczy nie ma w nich nic wyjątkowego. To typowa amerykańska rodzina, pełna wad i z pewnością kwalifikująca się do miana dysfunkcyjnej (przypominam, że duszenie syna przez ojca jest tu codziennością). I właśnie z powodu ich licznych niedoskonałości są tak uwielbiani – przecież gdyby Simpsonowie byli idealni, nikt nawet nie rzuciłby na nich okiem. Do doskonałości im jednak daleko, czego najlepszym przykładem jest głowa rodziny, Homer Simpson. Patentowany leń, alkoholik, tłuścioch i zwykły idiota, a jednocześnie kochający mąż i ojciec, równie często popełniający fatalne błędy, co szczerze ich żałujący i robiący co w jego mocy, by je naprawić.

Dodajmy do niego próbującą zapanować na całym tym chaosem Marge, sprawiającego problemy wychowawcze Barta, przemądrzałą Lisę i wiecznie małą Maggie, a otrzymamy mieszankę wybuchową, która teoretycznie nie powinna ze sobą wytrzymać zbyt długo. Simpsonowie jednak jakoś dają radę, będąc nadal dokładnie tak samo zwariowaną rodzinką jak na początku. Nieważne, co dokładnie ich spotyka, pewnikiem jest, że w następnym odcinku znów zasiądą razem na kanapie przed telewizorem – to się nazywa prawdziwa amerykańska rodzina. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13