Najbardziej szalone rodzinki z seriali komediowych

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Goldbergowie

"Goldbergowie" (Fot. ABC)

"Goldbergowie" (Fot. ABC)


Jeszcze jedna typowa amerykańska rodzinka, tym razem jednak umieszczona w specyficznym czasie, bo w latach 80. ubiegłego wieku. Na ten właśnie okres przypadło dzieciństwo Adama F. Goldberga, twórcy serialu, który postanowił o sobie i swojej pokręconej familii opowiedzieć na ekranie. Mamy zatem wiecznie trzymającego w ręku kamerę, młodego Adama (Sean Giambrone), jego przygłupiego brata Barry'ego (Troy Gentile), nastoletnią siostrę Erikę (Hayley Orrantia) i rodziców: Beverly (Wendi McLendon-Covey) oraz Murraya (Jeff Garlin). Towarzystwo uzupełnia dziadek, tutaj nazywany "Popsem" (George Segal).

Reszta jest natomiast sitcomem, który rzeczywistość lat 80. ukazuje z perspektywy kilkuletniego chłopca. Historia to zatem prosta, nieco przerysowana i wyraźnie nostalgiczna. Bo Goldbergowie to modelowy przykład rodziny, którą po latach wspomina się z sentymentem, ale życie z nią wcale nie musiało być łatwe.

Oznaczało bowiem zmaganie się z nadopiekuńczą Beverly i gburowatym Murrayem, który nigdy głośno nie wyraża swoich uczuć (przynajmniej nie w takiej oczywistej formie). Oczywiście dzieciaki wcale nie są lepsze, ale łatwiej wybaczyć im irytującą postawę, widząc w jakim chaosie muszą żyć. Nic dziwnego, że wszyscy tu na siebie krzyczą. Dużo i głośno, żeby przebić się przez ogólny rozgardiasz.

Na pierwszy rzut oka widać jednak, że pod tymi wszystkimi wrzaskami jest sporo zwykłego ciepła typowego dla familijnych komedii. Goldbergowie może nie są wzorem do naśladowania, ale nie można im zarzucić braku autentyzmu w rodzinnym chaosie. Po dwa odcinki serialu można oglądać w każdy czwartek o godz. 22:00 w Comedy Central. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13