Najbardziej szalone rodzinki z seriali komediowych

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Transparent" – Pfeffermanowie

"Transparent" (Fot. Amazon)

"Transparent" (Fot. Amazon)


Nie najśmieszniejsza, ale bez dwóch zdań najbardziej skomplikowana rodzina w tym zestawieniu, przy której problemach kłopoty innych wydają się dziecinnie proste. Dość powiedzieć, że tutejszy punkt wyjścia to odkrycie prawdziwej natury Morta Pfeffermana (Jeffrey Tambor), ojca rodziny, który po latach milczenia decyduje się wreszcie otwarcie przyznać do faktu, że czuje się kobietą, ale to wcale nie czyni z niego (czy raczej z niej, bo teraz mówimy o Maurze) najbardziej złożonej postaci w serialu.

Wybrać taką niezmiernie trudno, więc napiszmy po prostu, że każdy członek rodziny Pfeffermanów to jednostka absolutnie wyjątkowa. Począwszy od Maury, poprzez jej byłą żonę Shelly (Judith Light), a skończywszy na trójce dorosłych dzieci, wszyscy tutaj są jedyni w swoim rodzaju. Bywają koszmarnie egoistyczni, ale nie da się ukryć, że darzą się szczerymi uczuciami. Potrafią ułożyć sobie życie, by zaraz potem wszystko spektakularnie rozwalić i rzucić się w emocjonalną przepaść. Niby są dorośli, a często zachowują się jak dzieci. Potrafią irytować jak mało kto, a jednocześnie trudno oderwać od nich wzrok, bo są w tym szaleństwie autentyczni.

Drugiej takiej rodziny jak Pfeffermanowie ze świecą szukać, a zanurzenie się w ich problemach to prawdziwy skok na głęboką wodę. Polecamy go jednak każdemu, bo takiej parady oryginałów i emocjonalnej karuzeli, jaką fundują nam już od kliku lat nie znajdziecie nigdzie indziej. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13