Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2017

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. "Top of the Lake" (nowość na liście)

"Top of the Lake" (Fot. BBC)

"Top of the Lake" (Fot. BBC)


"Top of the Lake" powróciło w Wielkiej Brytanii pod koniec lipca, a ponieważ cała miniseria liczy sześć odcinków, emitowanych przez BBC na dwa sposoby (całość w internecie i kolejne odcinki co tydzień w telewizji), będziemy ją jeszcze chwalić w kolejnym miesiącu. Na razie chcielibyśmy docenić odcinek nr 1, który wystarczył, żeby zaprezentować nam ze szczegółami nowe/stare środowisko Robin, przedstawić nam jej córkę Mary wraz z jej adopcyjnymi rodzicami (matkę gra Nicole Kidman we własnej osobie) i zarysować problemy społeczne, z którymi serial zmagać się będzie w tym sezonie.

To sezon, który na pierwszy rzut oka jest zupełnie inny od poprzednika - pozbawiony oniryzmu, ładnych widoków i unikalnego klimatu nowozelandzkiej prowincji - ale zachowujący jego ton, serce i duszę. Czyli nie tyle kryminał, ile subtelny dramat, skupiający się na emocjach, psychologii postaci i prezentowaniu skomplikowanych portretów kobiecości i męskości. "Top of the Lake" znów bierze się za bary z seksizmem i mizoginią, w wolnych chwilach zapuszczając się w różne rejony emocjonalnych dziwności.

Elisabeth Moss jest jeszcze bardziej znakomita niż poprzednio, a wspierają ją równie wspaniałe Nicole Kidman, Gwendoline Christie i Alice Englert, córka twórczyni serialu, Jane Campion. Wszystko to razem składa się na jedną z najlepszych serialowych propozycji tego lata. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10