Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2017

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. "Niepewne" (powrót na listę)

"Niepewne" (fot. HBO)

"Niepewne" (fot. HBO)


Jeśli w 1. sezonie "Niepewne" były świetne, to teraz tę świetność udało im się zwielokrotnić. Serial Issy Rae, której bohaterka wypływa na nowe wody w relacjach damsko-męskich, zachował świeżość i energię, którymi nas ujął zeszłej jesieni, a jednocześnie zyskał niesamowitą pewność siebie. Issa jeszcze lepiej wie, co robi, jako scenarzystka i aktorka, co owocuje jeszcze lepszymi dialogami, jeszcze zabawniejszymi żartami i jeszcze większą ilością szalonej energii na ekranie.

"Niepewne" pozostają tym samym wdzięcznym komediodramatem o życiu i całej reszcie. Oglądamy więc, jak Issa chwyta się każdej nadziei, że odzyska Lawrence'a, a jednocześnie stara się iść do przodu, umawiać się z innymi ludźmi (seria jej randek w ciemno jest cudownie absurdalna) i prezentować światu hardą minę. Ciekawe rzeczy dzieją się też u niej w pracy, gdzie pojawia się pytanie, czym właściwie jest współczesny rasizm. Molly tymczasem przypadkiem odkrywa, że nieważne, ile pracuje po godzinach, i tak będzie zarabiać mniej niż kolega - biały facet, a jakże.

Serial HBO w 2. sezonie robi dokładnie to co w pierwszym, czyli miesza sprawy banalne z najpoważniejszymi na świecie, starając się podchodzić do wszystkiego w niekonwencjonalny sposób. I to działa. "Niepewne" to jeden z najinteligentniejszych i mających najwięcej do powiedzenia komediodramatów o zwykłym życiu zwykłych ludzi. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10