Najbardziej oczekiwane nowe seriale jesieni 2017

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

5. "Star Trek: Discovery" - premiera 24 września w USA, dzień później w Netfliksie

Powrót legendarnej serii science fiction po latach wzbudza sporo emocji. Zwłaszcza wśród fanów "Star Treka", którym niekoniecznie musi podobać się fakt, że nowemu serialowi może być bliżej do ostatnich kinowych odsłon ich ukochanej serii, niż do poprzednich wcieleń telewizyjnych. Ja jednak narzekać przynajmniej do premiery nie zamierzam, bo "Discovery" w zapowiedziach prezentuje się co najmniej nieźle.

Na razie przede wszystkim pod względem realizacyjnym, bo szczegółów fabularnych nie mamy zbyt wielu. Akcja ma się rozgrywać 10 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w serii oryginalnej i będzie się koncentrować na zimnej wojnie pomiędzy Klingonami i Federacją. Całość ma być tym razem opowiedziana z punktu widzenia pierwszej oficer Michael Burnham (Sonequa Martin-Green).

W obsadzie są ponadto Michelle Yeoh, Jason Isaacs, James Frain, Doug Jones i Anthony Rapp, a wśród twórców znajdują się Bryan Fuller i Alex Kurtzman. Nie wiem, czy "Discovery" będzie serialem, który dorówna swoim poprzednikom, ale na razie nie widzę powodów, by odbierać mu na to szansę, nawet jeśli ostatecznie obierze nieco inną drogę. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15