Najbardziej oczekiwane nowe seriale jesieni 2017

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

1. "Kroniki Times Square" - premiera 11 września, pilot dostępny w HBO GO

W tym przypadku nie musimy się domyślać, czy serial nam się spodoba, bo po prostu już to wiemy. Pierwszy odcinek miał już telewizyjną premierę, my natomiast widzieliśmy całość i jesteśmy przekonani, że lepszej nowości tej jesieni nie będzie.

Nowy serial Davida Simona i George'a Pelecanosa ("The Wire") to kapitalna podróż w przeszłość, a konkretnie do Nowego Jorku z lat 70., kiedy to w okolicach 42. ulicy na Manhattanie raczkował przemysł pornograficzny. "Kroniki Times Square" nie są jednak tylko opowieścią o początkach tego, dziś ogromnego biznesu, a przede wszystkim szczegółowym obrazem epoki i ludzi, których los został w jakiś sposób związany ze sprzedawaniem seksu jako towaru.

W 8 odcinkach spotkacie całą paletę barwnych osobowości, począwszy od granych przez Jamesa Franco braci Frankiego i Vincenta Martino, poprzez tłum prostytutek, z których każda ma swoją własną historię do opowiedzenia, aż po alfonsów, przestępców, stróżów prawa i wszystkich innych, którzy tworzyli bijące serce miasta. Serial nie wartościuje, lecz jak to zawsze u Simona, przedstawia z niemal dokumentalną precyzją obraz świata, w który wsiąka się bez reszty, poznając jego mieszkańców, ich problemy, aspiracje i marzenia. Seks? Tak, oczywiście że jest i to w dużych ilościach, ale wreszcie mamy serial, w którym nie jest on prostym wabikiem na widza. W końcu dla bohaterów "Kronik Times Square" to tylko praca, jak każda inna. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15