Najbardziej oczekiwane nowe seriale jesieni 2017

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

13. "The Gifted" - premiera 2 października, dzień później w FOX Polska

Komiksowe seriale trzymają się mocno, a znalezienie wśród nich jakiegoś oryginalnego tytułu staje się coraz trudniejsze. Czy będzie takim osadzone w świecie X-Menów "The Gifted"? Mocno na to liczymy, nawet jeśli nie spodziewamy się w tym przypadku kolejnego "Legionu".

Serial FOX-a wygląda bowiem bardziej standardowo, co nie znaczy, że źle. Będziemy tu mieli do czynienia z historią rodziców z przedmieścia (Stephen Moyer i Amy Acker), których zwykłe życie zmienia odkrycie, że ich dzieci (Natalie Alyn Lind i Percy Hynes White) są mutantami. Czyli wychodzi na dramat obyczajowy, w którym trudy dorastania wymieszano z supermocami i solidną porcją akcji. Nie powinno też zabraknąć typowej dla uniwersum X-Menów kwestii społecznego wykluczenia podanej tym razem z perspektywy osób z zewnątrz, które dopiero odkrywają swój dar i przekleństwo.

"The Gifted" bedzie więc bardziej osobistą historią od filmowych, bo nie ma mowy o ratowaniu świata, gdy trzeba skupić się na walce o przetrwanie we wrogiej rzeczywistości, w której wszyscy chcą cię dopaść. Podejście ambitne i jeśli twórcy będą się go trzymać, to może być jeden z największych hitów tej jesieni. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15