Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

HIT TYGODNIA: "Better Things" tym razem skupia się na Phil

"Better Things" (Fot. FX)

"Better Things" (Fot. FX)


"Better Things" w tym sezonie to jeden doskonały odcinek za drugim. W najnowszym zobaczyliśmy świat z perspektywy Phil, najstarszej z rodu kobiet o męskich imionach. Matka Sam do tej pory miała zwyczaj pojawiać się na chwilę, mówić coś wrednego na temat córki i znikać. I tak zaczyna się też ten odcinek - podczas gry z koleżankami bohaterka grana przez Celię Imrie bezczelnie obgaduje Sam, przedrzeźnia ją i miesza z błotem wszystko, co ta kiedykolwiek zrobiła w życiu.

A potem wszystko zmienia się o 180 stopni. Przerażająco bezlitosna kobieta zamienia się w bezbronne dziecko. Po trudnej do wytłumaczenia próbie kradzieży opuszcza pracę, która była jedną z niewielu rzeczy, dających jej radość w życiu. Jak mówi, nie jest już sobą i czasem na koniec dnia nie pamięta, co się wydarzyło, zaś my za chwilę dostajemy bolesne potwierdzenie tych słów. W życiu Sam zaczyna się ten trudny okres, kiedy będzie musiała opiekować się na pełny etat nie tylko córkami, ale i matką.

A droga do tej konkluzji była długa i wyboista. Zachowanie Phil to w praktyce wołanie o pomoc, z początku bardzo dla niej trudne do przełknięcia. Z czasem jednak ta kobieta, która czuje, że traci poczucie własnej godności, zdobywa się na słowa i gesty, jakich jeszcze u niej nie widzieliśmy, zaś jej córka, także po długiej wewnętrznej walce, podejmuje jedyną możliwą w takich okolicznościach decyzję. A wszystko to razem składa się na kolejny piękny odcinek "Better Things", który z pewnością zapamiętamy na dłużej. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
REKLAMA