Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

KIT TYGODNIA: CW zamieniło "Dynastię" w plastikowy koszmarek

"Dynasty" (Fot. CW)

"Dynasty" (Fot. CW)


Porównanie "Riverdale" i nowej "Dynastii" wypada niekorzystnie dla tej drugiej pod każdym względem. To pierwsze jest piękne i stylowe, to drugie wygląda jak kolejny serial Ilony Łepkowskiej, tylko dziejący się pod gigantycznymi żyrandolami i pośród morza sztucznego kwiecia. To pierwsze ma bohaterów, którzy, przy całym swoim przerysowaniu, są ludźmi z krwi i kości i z którymi chce się spędzać czas, to drugie to jeden wielki plastik, nijakość i brak charyzmy. To pierwsze umie zgrabnie bawić się motywami rodem z opery mydlanej, to drugie nie ma do siebie za grosz dystansu, a i fantazji też jakby brakuje.

Krótko mówiąc, Josh Schwartz i Stephanie Savage, czyli duet stojący za "Plotkarą", zepsuli, co się tylko dało. Nowa "Dynastia" nie ma w sobie życia, energii ani niczego, co pozwoliłoby ją traktować jak nasze kolejne guilty pleasure. To po prostu bezbrzeżna nuda, wypełniona oczywistymi intrygami, głupimi kłamstwami i absurdalnymi powiązaniami między bohaterami zaserwowanymi ze śmiertelną powagą.

Z obsady daje radę tylko Elizabeth Gillies jako młoda, ambitna i bezlitosna Fallon Carrington, córka Blake'a, ale jako że otaczają ją same papierowe figury, raczej nie będzie miała szansy rozwinąć skrzydeł. Zwłaszcza że walka z fatalnie napisanym scenariuszem nie skończyła się dobrze jeszcze dla żadnego aktora. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
REKLAMA