Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

KIT TYGODNIA: "Valor", czyli militarna opera mydlana

"Valor" (Fot. CW)

"Valor" (Fot. CW)


Ma swój serial militarny NBC ("The Brave"), ma CBS ("SEAL Team"), a teraz przyszła pora na CW. Tak, to CW od komiksowych superbohaterów i innych kolorowych produkcji, do których na pierwszy rzut oka wojenny procedural pasował jak pięść do oka. No i rzeczywiście, to nie mogło przejść, więc "Valor" proceduralem nie jest. Jest czymś znacznie gorszym.

Mianowicie przybraną w militarną otoczkę operą mydlaną, w której mamy parę pilotów helikoptera z elitarnej jednostki (Christina Ochoa i Matt Barr); misję, która poszła źle; oraz kryjącą się za tym większą intrygę. Ale to tak tylko na boku, bo znacznie ważniejsze w "Valor" jest kto z kim sypia i na kogo miałby ochotę, co upodabnia amerykańską bazę wojskową do obozu dla nastolatków. Hormony buzują, mundury wyglądają bardzo seksownie, a wojenne traumy nawet bardziej – obozowe życie w pełni!

Trudno podchodzić do "Valor" poważnie, bo to serial, który nieustannie wywołuje niezamierzoną śmieszność. Nawet wtedy, gdy stara się być po prostu schematyczną historyjką łączącą osobiste życie żołnierzy z ich pracą, uderzać w patetyczne tony czy nadać swojej fabule jakiegokolwiek znaczenia. Charakterystyka bohaterów sprowadza się tu właściwie do tego, że są piękni i mają jakieś tam problemy, ale to nic, czego nie dałoby się przykryć warstwą makijażu. A w niej można już ruszać na kolejną misję, a jak nie, to chociaż wyrwać swojego przełożonego. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
REKLAMA