Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

HIT TYGODNIA: Piklowy gambit, fatwa i randkowe kłopoty w "Pohamuj entuzjazm"

"Pohamuj entuzjazm"

"Pohamuj entuzjazm" (Fot. HBO)


Larry David może nie mieć absolutnie niczego istotnego do powiedzenia, ale nie znajdziecie w telewizji nikogo innego, kto by te swoje błahostki potrafił sprzedać w tak zabawny sposób. Nieważne, czy chodzi o kwestię nabierania ciastek szczypcami, porady biznesowe dla prostytutki, czy próbę pozbycia się ciążącej nad tobą fatwy. "Pohamuj entuzjazm" zgrabnie przechodzi od jednego tematu do drugiego, łącząc je ze sobą w zaskakujący sposób i układając z nich jedyną w swoim rodzaju, niedorzeczną mozaikę.

Nie boi się przy tym przekraczania żadnych granic (także dobrego smaku), śmiało kpiąc sobie ze wszystkiego i wszystkich. Wyjść od słoika z piklami, zahaczyć o średnio rozgarniętego ochroniarza ścigającego wszystkie panie do towarzystwa, niezależnie od wiary i jeszcze wmieszać w to irańskiego konsula? Dla Larry'ego Davida to znacznie mniejszy problem, niż przekonać Mary Steenburgen do wyjścia na randkę, choć najwyraźniej jego sobowtórowi już się udało.

A jakby wszystkiego było mało, jeszcze ten parszywy Ted Danson musi być porządnym facetem i nie może randkować z twoją byłą normalnie, za twoimi plecami! Ech, życie. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
REKLAMA