10 serialowych detektywów z przypadku, którzy działają sprawniej niż policja

"Belfer" (Fot. Robert Pałka/Canal+)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Richard Castle (Nathan Fillion) - "Castle"

"Castle" (Fot. ABC)

"Castle" (Fot. ABC)


Jeśli szukacie detektywa-amatora, z którym możecie spędzić bardzo dużo czasu w lekkich, nie do końca poważnych klimatach, Rick Castle (Nathan Fillion) jest waszym człowiekiem. Zwłaszcza że nie występuje sam, tylko w duecie z fantastyczną Kate Beckett (Stana Katic), dzięki której angażuje się w kolejne prawdziwe sprawy kryminalne.

Bo na co dzień Castle jest specem od spraw "nieprawdziwych", a dokładniej rzecz ujmując, pisarzem i autorem bestsellerowych kryminałów, z których kilka zresztą zostało naprawdę wydanych. Kate pomogła mu pokonać blokadę twórczą, która go dopadła po tym, jak zabił głównego bohatera swoich książek, i z czasem sama stała się nie tylko jego bohaterką, ale i najważniejszą osobą w życiu.

Historie miłosne i skomplikowane sprawy rodzinne Ricka zajmują w ośmiu sezonach "Castle" tyle samo miejsca co zagadki kryminalne, podawane często w pełnej humoru i popkulturowych odniesień oprawie. Choć całość sprawia wrażenie lekkiej, łatwej i przyjemnej, jest zarówno w tym serialu, jak i w samym Ricku drugie dno. Ale nie da się ukryć, że przede wszystkim jest to postać, z którą miło spędza się czas bez większych zobowiązań. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA