Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7

HIT TYGODNIA: Kryzys egzystencjalny alfonsów i trochę nadziei w "The Deuce"

"The Deuce" (Fot. HBO)

"The Deuce" (Fot. HBO)


Kim jest alfons? W przypadku "The Deuce" odpowiedź na tak postawione pytanie powinna przyjść błyskawicznie, a jednak w odcinku "Au Reservoir" urosło ono niemal do rangi filozoficznego dylematu bez właściwego rozwiązania. Oczywiście dla C.C., Larry'ego i Rodneya dyskutujących o zmieniających się realiach ich pracy, sprawa ma całkiem rzeczywisty wymiar. Wprawdzie dziewczyny robią to samo co zwykle, a pieniądze się zgadzają, lecz coś jest nie tak – w końcu nie o to chodzi, żeby alfons miał czas w godzinach szczytu wyskoczyć do kina na disneyowską "Fantazję", czyż nie?

W gruncie rzeczy kryzys egzystencjalny "tatuśków" to jednak nic innego, jak tylko kolejna oznaka zmieniających się czasów. Taka sama jak działające za zgodą policji salony masażu, filmy erotyczne coraz bardziej przypominające mainstreamowe produkcje czy występujące w nich aktorki szukające odrobiny sławy. "The Deuce" coraz śmielej odsłania przed nami kolejne etapy skradającej się po nowojorskich ulicach rewolucji oraz ludzi, którzy czują, że świat dookoła nich wkrótce się zmieni.

Nie wszyscy mają jednak w sobie na tyle dużo wytrwałości i sprytu co Eileen, więc ucieczka od nędznej rzeczywistości wydaje się dla większości z nich skazana na porażkę. I przyznaję, że sądziłem, iż tak właśnie skończy Ashley (a właściwie to Dorothy), gdy podjęła próbę wyrwania się spod skrzydeł C.C. – zwłaszcza że nadzieję ulokowała we Frankie'em. Los się jednak do niej uśmiechnął, zsyłając zbawienie w postaci zbuntowanej Abby i dając jej raczej niespodziewane w tym świecie szczęśliwe zakończenie.

Choć oczywiście to tylko kropla w morzu potrzeb, bo patrząc na kolejne pojawiające się na ekranie dziewczyny, wypadałoby każdej życzyć, by trafiła na swoją Abby. A jeśli nie na nią, to przynajmniej na doprowadzonego do granic wytrzymałości Leona, który nie tylko postawi śniadanie na stole, ale i wyciągnie broń spod lady, gdy zajdzie taka potrzeba. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7