Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7

KIT TYGODNIA: Przeciętny 100. odcinek "The Walking Dead"

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

"The Walking Dead" (Fot. AMC)


Premierowy odcinek 8. sezonu, a zarazem setny w historii serialu, miał być czymś wyjątkowym – tak przynajmniej zapowiadali sami twórcy, obiecując, że po męczącej poprzedniej odsłonie, tym razem "The Walking Dead" sięgnie do swoich korzeni, stawiając przede wszystkim na dynamiczną akcję. Tego nie można im odmówić, w "Mercy" rzeczywiście nie brakowało akcji. Wybuchów i strzelania było co niemiara, ale co z tego, skoro kompletnie wyprano je z jakichkolwiek emocji?

Czasy, gdy serial AMC śledziło się ze zdenerwowaniem o los ulubionego bohatera, są już bardzo odległe i trudno oczekiwać, by miały w cudowny sposób wrócić. Pora chyba jednak na stałe przyzwyczaić się do tego, że historia Ricka i jego ludzi będzie tylko jednym z wielu beznamiętnych punktów serialowego tygodnia. Bo skoro tak wygląda premiera nowego sezonu, to czego spodziewać się dalej?

Zapewne ostatecznego pokonania Negana i Zbawców, ale rzecz jasna nie za szybko, w końcu czymś trzeba się zająć przez kolejne 15 odcinków. Na razie można więc spokojnie niecelnie strzelać i opróżniać magazynki w okna, na dramatyczne rozwiązania przyjdzie pora później. A te z pewnością będą, po coś przecież zafundowano nam wstawki z wizjami (snami? przyszłością?) Ricka. Jeśli to miał być główny programu na jubileuszowy odcinek serialu, to chyba nie trzeba mówić niczego więcej. Nie wiem, być może rozwinie się z tego wszystkiego coś w miarę interesującego, ale na razie nic takiego obrotu spraw nie zapowiada. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7