Które seriale warto oglądać? Oceniamy nowości z października

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"Valor"

"Valor" (Fot. CW)

"Valor" (Fot. CW)


Militarnych seriali mieliśmy tej jesieni prawdziwy wysyp, ale militarna opera mydlana była tylko jedna. Niestety, w tym przypadku oryginalność nie przekłada się na jakość, bo "Valor" od CW to prawdziwy koszmarek.

Fabuła skupia się na dwójce pilotów helikoptera, Norze Madani (Christina Ochoa) i Lelandzie Gallo (Matt Barr), którzy brali udział w feralnej misji amerykańskich wojsk w Somalii, która zakończyła się śmiercią kilku żołnierzy i porwaniem innych. Było też coś jeszcze, co nasi bohaterowie ukryli i co stanowić ma motor napędowy tajemniczej historii rozpisanej na cały sezon. Nie mamy więc do czynienia z kolejnym wojskowym proceduralem, co można policzyć serialowi na plus. Na tym jednak zalety się kończą.

Bo reszta jest zwyczajnie niedorzeczną, a przez to chwilami zabawną historyjką, która próbuje nieudolnie zgrywać trzymający w napięciu, seksowny thriller. Zaraz, seksowny? Tak, bo romanse bohaterów stanowią tu istotny, by nie powiedzieć kluczowy punkt scenariusza. Wszyscy (dosłownie wszyscy) zachowują się tu jak nastolatki na obozie, wskakując sobie nawzajem do łóżka, gdzieś pomiędzy kolejnymi wybuchami namiętności, znajdując trochę czasu na ratowanie świata i takie tam inne.

Całość wypada pokracznie, raz próbując brnąć w militarne schematy, by zaraz potem zamienić się serial dla nastolatków i to taki ze zdecydowanie niskiej półki. Scenariuszowym kliszom towarzyszą zatem obowiązkowo gorący wykonawcy, którzy świetnie prezentują się w mundurach, a jeszcze lepiej bez nich. I trudno oprzeć się wrażeniu, że twórcom chodziło o cokolwiek innego. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15