Które seriale warto oglądać? Oceniamy nowości z października

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"White Famous"

"White Famous" (Fot. Showtime)

"White Famous" (Fot. Showtime)


Floyd Mooney (Jay Pharoah) to całkiem nieźle radzący sobie komik stand-upowy, który staje przed szansą wyniesienia swojej kariery na jeszcze wyższy poziom. Ten zarezerwowany dla największych gwiazd, których nie postrzega się przez pryzmat koloru skóry. By jednak ten status osiągnąć, potrzebne są spore wyrzeczenia, a niechcący iść na żadne kompromisy Floyd, może mieć z tym problem.

"White Famous" (serial można oglądać w HBO GO), komedia oparta na życiowych doświadczeniach Jamie'ego Foxxa (jest producentem i pojawia się w epizodycznej roli), miała być celną i ostrą satyrą na panujące w przemyśle rozrywkowym uprzedzenia, zwłaszcza w kierunku próbujących się przebić Afroamerykanów. Zamiast tego okazała się jednak zbiorem oklepanych schematów i wulgarnych dowcipów, która piętnując rasizm, sama nurza się w seksistowskim podejściu.

Nie ma w serialu Showtime absolutnie niczego odkrywczego, jest za to całe mnóstwo kiepskich i oklepanych żartów, z których kompletnie nic nie wynika. Poważne sprawy traktuje się tu po łebkach, stawiając na prymitywną komedię, która wprost ocieka hipokryzją. Przed klęską nie ratuje "White Famous" nawet rola Jaya Pharoaha, którego ekranowa energia zasługuje na znacznie lepszą produkcję. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15