Które seriale warto oglądać? Oceniamy nowości z października

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"The Gifted: Naznaczeni"

"The Gifted: Naznaczeni" (Fot. FOX)

"The Gifted: Naznaczeni" (Fot. FOX)


Kolejny serial umieszczony w świecie "X-Menów", ale w przeciwieństwie do "Legionu" znacznie "normalniejszy" i stawiający w większym stopniu na motywy znane z filmów i komiksów. Na pierwszym planie mamy zatem mutantów szukających schronienia w niegościnnym świecie, w którym władze traktują ich jak zagrożenie i bezlitośnie ścigają.

W sam środek tego zamieszania trafia rodzina Struckerów, których dwójka dzieci – Lauren (Natalie Alyn Lind) i Andy (Percy Hynes White) odkrywa, że posiada supermoce. To z kolei zmusza ich rodziców (Amy Acker i Stephen Moyer) do szukania pomocy w podziemnej sieci mutantów. Oczywiście szybko pojawiają się komplikacje, w trakcie których stopniowo poznajemy kolejnych bohaterów z obydwu stron barykady.

Największą wadą (albo zaletą, zależy, jak na to patrzeć) "The Gifted" jest fakt, że mamy tu do czynienia z bardzo solidnym średniakiem. Serialem, który na pewno znajdzie swoich fanów, i w którym w gruncie rzeczy trudno się o coś szczególnego przyczepić; ale też takim, którego kolejne odcinki i dramatyczne przecież wydarzenia kwituje się wzruszeniem ramion.

Produkcja FOX-a jest dobrze zrealizowana, nie razi w oczy tandetą, jak niektóre komiksowe ekranizacje i płynnie prowadzi nas przez kolejne elementy fabuły. Gdyby tak jeszcze twórcy wzięli przykład z odmienności swoich bohaterów i uczynili ją trochę mniej konwencjonalną, zapewne powodów do chwalenia "The Gifted" byłoby więcej. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15