Nasze podsumowanie tygodnia - raz jeszcze same hity!

"Godless" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7

HIT TYGODNIA: Kate i Rebecca wreszcie ze sobą rozmawiają w "This Is Us"

"This Is Us" (Fot. NBC)

"This Is Us" (Fot. NBC)


Odcinek "Number Two", w który Kate straciła dziecko, to i bomba emocjonalna, i masa innych świetnych rzeczy. Przykładowo serwis TVLine nagrodził Chrisa Sullivana, czyli serialowego Toby'ego, tytułem wykonawcy tygodnia. I trudno się z tym nie zgodzić. Po raz pierwszy zobaczyliśmy tę postać w tak dramatycznej wersji - Toby zamienił się w kłębek bólu, próbujący trzymać fason przed swoją narzeczoną, a Sullivan dawał świetnie radę w każdej sytuacji i grał jak z nut wszelkie emocje.

Ja jednak w szczególności chciałabym wyróżnić duet Rebecca - Kate, którego poplątana, pełna nieporozumień relacja sprawiała, że ta rodzina wydawała się trochę mniej szczęśliwa, niż powinna. Kate przez większość życia czuła, że swoją matkę zawodzi, ta zaś nie potrafiła nic z tym zrobić. Zwykłe bzdury przeradzały się w prawdziwe festiwale wrogości, a o normalnych rozmowach nie było mowy.

Moment, w którym Kate straciła dziecko - dokładnie tak jak kiedyś Rebecca - okazał się przełomem dla ich relacji, bo wreszcie matka mogła powiedzieć córce, że wie dokładnie, przez co ona przechodzi. A ta wiedziała, że nie ma w tym ani odrobiny fałszu. To się naprawdę przydarzyło - kiedyś matce, a teraz córce. I dzięki temu mieliśmy najbardziej naturalne pojednanie na świecie, które dobrze pasuje do tego sezonu, wcześniej skręcającego w różnych mrocznych kierunkach. W całym morzu goryczy pojawiła się odrobina słodyczy - i dobrze. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7