Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"The End of the F***ing World" (Fot. Channel 4)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: "Lovesick", czyli cierpień młodego Dylana seria trzecia

"Lovesick" (Fot. Netflix)

"Lovesick" (Fot. Netflix)

Tyle czekania, a potem jeden dzień i już jesteśmy po całej 3. serii neteflixowego "Lovesick". Ten serial ma jednak to do siebie, że doskonale ogląda się w maratonowym trybie. Nowa odsłona poszukiwań miłości w wykonaniu czwórki przyjaciół nie zawiodła naszych oczekiwań, a wręcz wydała nam się nieco dojrzalsza od poprzednich.

Dostajemy oczywiście dalsze perypetie Dylana i Evie, którzy przez lata mijają się niczym żuraw i czapla. Twórcy nie poszli jednak na łatwiznę i tym razem przeszkoda okazuje się naprawdę poważna. Nowa dziewczyna Dylana, Abigail, to pełnowymiarowa, sympatyczna postać, z którą nietrudno się utożsamiać. Wybór, którego musi dokonać główny bohater "Lovesick", nie jest więc czystą formalnością, a tę opowieść ogląda się z dużym emocjonalnym zaangażowaniem.

W tym sezonie nie mniej ważny jest Luke, który kontynuuje drogę do zmiany swoich nawyków nałogowego podrywacza. A droga to kręta i pełna potknięć, która równocześnie bawią i skłaniają widza, by kibicował brytyjskiemu casanovie nawet mocniej. Doskonale wypada też postać Jonesy, która jako żeński odpowiednik Luke'a nieźle namiesza w jego życiu.

Na tle reszty trochę odstają wątki Angusa, któremu w 3. serii jeszcze wyraźniej przydzielono rolę zbioru żałosnych cech i decyzji. Jednak bez niego ta ekipa nie byłaby taka sama, a przecież nie tylko dla komedii romantycznej zasiadamy do oglądania "Lovesick", ale także dla interesującej, ciepłej opowieści o wspierających się młodych ludziach, którzy wspólnie uczą się podejmowania dobrych życiowych wyborów. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8