Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

HIT TYGODNIA: Klingon w ludzkiej skórze i Michael na karuzeli, czyli "Star Trek: Discovery" odkrywa kolejne karty

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)


Trudno pisać o 11. odcinku "Discovery", czyli "The Wolf Inside", nie wychodząc od potwierdzenia teorii, na które czekaliśmy od dobrych kilku miesięcy. I choć kwestia Asha/Voqa (oraz Shazada Latifa/Javida Iqbala) do najbardziej zaskakujących rzeczy na świecie nie należy, twórcy i tak zasługują na uznanie za jej przeprowadzenie. Męczarnie Asha, niewiedzącego, co się z nim dzieje, spotkanie twarzą w twarz (tak jakby) z samym sobą w Mirror Universe, a wreszcie walka ze swym sobowtórem z innej rzeczywistości to nie są przecież sceny, jakie ogląda się na co dzień.

Podobnych i to w nadmiarze doświadczyła również Michael, której przygoda w Mirror Universe przeskakuje ze skrajności w skrajność. Jak mogła poczuć lekką ulgę, widząc znajome oblicze Sareka (James Frain z obowiązkową bródką), tak w szok wprawiły ją rewelacje na temat Asha. Gdy z nimi się jakoś uporała, spadł na nią kolejny ciężar, tym razem w osobie kapitan, a raczej cesarzowej Georgiou (Michelle Yeoh). To ostatnie znów dało się przewidzieć, ale spójrzcie tylko na wyraz twarzy Michael, gdy zobaczyła swoją tragicznie zmarłą mentorkę w zupełnie nowym wydaniu – coś pięknego!

Brawa dla Sonequi Martin-Green są w pełni uzasadnione, bo miała w tym odcinku ogrom pracy, której sprostała absolutnie doskonale. Nadzieja, ból, rozczarowanie, zadowolenie, szok – karuzela emocji, jakie przechodziła tutaj jej bohaterka, była wręcz absurdalna, ale aktorka poradziła sobie z nimi świetnie, będąc przekonującą niezależnie od okoliczności i prezentując, całkiem dosłownie, co oznaczają mieszane uczucia. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9