Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

HIT TYGODNIA: Piekielnie udany bankiet w "The Good Place"

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)


Michael Schur tydzień w tydzień oferuje nam kolejną dawkę humoru, zaskoczeń i wzruszeń. Tym razem poznaliśmy Złe Miejsce, które znacznie odbiega od typowych piekielnych wizji. Ponury dworzec, a tam prześmiewczy plakat "Piratów z Karaibów 6". Niewinnie wyglądający budynek, który okazuje się być muzeum tortur. A to wszystko w stylistyce lat 40., w świetnych strojach z epoki i na dodatek podczas imprezy, na której poznać można parę nowych demonów.

Na tytuł odcinka "Rhonda, Diana, Jake and Trent" składają się przybrane imiona bohaterów, którzy muszą udawać pracowników Złego Miejsca. Mimo aliasów i przebrań pozostają jednak sobą. Na szczęście, bo dzięki temu możemy oglądać radość Eleaonor z przywróconej jej możliwości przeklinania, egzystencjalne dylematy Jasona (z gatunku takich, czemu jabłka jemy w ubrankach, a w pomarańcze bez), aktorskie talenty Tahani, zza których co chwilę prześwitują jej własne cechy, a także kolejne etyczne wątpliwości Chidiego.

Przezabawny bankiet to komedia pomyłek, absurdów, zwrotów akcji i scen z podtekstami (w roli demona zachwycającego się urodą Eleanor pojawia się Dax Shepard, prywatnie mąż Kristen Bell). Lekki nastrój odcinka, mimo piekielnej scenerii i wysokiej stawki, nie przygotowuje na wzruszający finał, który przez to działa jeszcze mocniej. Michael, do niedawna główny oprawca czworga bohaterów, udowadnia, jak długą drogą przeszedł, i poświęca się dla przyjaciół. Skoro już dwa odcinki przed finałem twórcy tak podkręcili humor i emocje, to czego możemy spodziewać się dalej? [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9