Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

HIT TYGODNIA: Korporacja w krzywym zwierciadle – zaskakująco udane "Corporate"

"Corporate" (Fot. Comedy Central)

"Corporate" (Fot. Comedy Central)


Wobec nowej produkcji Comedy Central nie mieliśmy absolutnie żadnych oczekiwań. Ot, jeszcze jedna biurowa komedia, tym razem biorąca pod lupę wielkie korporacje i wyśmiewająca krążące o nich stereotypy. Serial Matta Ingebretsona, Jake'a Weismana (którzy grają też główne role) oraz Pata Bishopa żarty stroi sobie jednak w absolutnie cudowny sposób, który do gustu przypadnie nie tylko tym na co dzień pracującym w miejscu podobnym do tutejszego Hampton DeVille.

Choć ci z pewnością odnajdą tu sporo znajomo wyglądających sytuacji, począwszy od szalenie istotnych rozmów o różnicy między CC i BCC, a skończywszy na ogólnym korporacyjnym nastroju, obdzierającym człowieka z chęci do życia i zamieniającym go w beznamiętne zombie. Twórcy z upodobaniem sięgają po bardzo czarny humor (już w pierwszym odcinku mamy choćby próbę samobójczą), wiedząc, że pasuje on tu doskonale. Są cyniczni i nihilistyczni, a przy tym naprawdę zabawni, gdy wraz z Mattem i Jake'iem, menedżerami niższego szczebla, odkrywamy, że dla bezdusznych korporacji nie istnieje coś takiego jak moralność.

"Corporate" stara się przy tym urozmaicać nam zabawę, wiedząc, że jednolity humor może się szybko znudzić. Odjechanych pomysłów tu więc nie brakuje, czasem takich z życia wziętych (głupi tweet wywołujący medialną burzę), a kiedy indziej całkiem absurdalnych (wojenna prezentacja w PowerPoincie). Do tego bohaterowie, których da się lubić, wyrazisty drugi plan i tony sarkazmu – nie jest to serial, który zmieni nasze życie, ale jako cotygodniową specyficzną przyjemność go kupujemy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9