Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6

HIT TYGODNIA: Opos i kot zwalczają przestępców w "Crazy Ex-Girlfriend"

"Crazy Ex-Girlfriend" (Fot. CW)

"Crazy Ex-Girlfriend" (Fot. CW)


Styczniowe odcinki "Crazy Ex-Girfriend" na tle poziomu, do którego przyzwyczaił nas ten serial, były rozczarowujące. "Nathaniel and I Are Just Friends" to jednak sygnał powrotu do formy. Doskonałym pomysłem okazał się przeskok czasowy, dzięki czemu nie musimy miesiącami oglądać, jak rozwija się najmniej przekonujący wątek: Heather jako surogatka. Możemy za to wrócić do tego, co w "Crazy Ex-Girlfriend" interesujące prawie tak bardzo jak padające w tym odcinku co krok pomysły na nowe seriale CBS-u.

Przede wszystkim Rebecca robi kolejne postępy w terapii, nawet jeśli chwilami może się wydawać, że to znów krok do przodu i dwa kroki w tył. A jednak jest jak z przypominaniem motywów muzycznych (tym razem wróciły "The Moment Is Me" i "Face Your Fears"), czyli niby podobnie, ale jednak inaczej. Owszem, szkoda Nathaniela, który wobec swojej dziewczyny, Mony, zachowuje się wprawdzie okropnie, ale dla Rebeki stanowi coś w rodzaju rycerza na białym koniu. Ale tym razem obawy głównej bohaterki są lepiej uświadomione i istniej szansa, że kiedyś uwierzy ona wreszcie, że zasługuje na miłość. Może faktycznie, jak w świetnej piosence dr Akopian, "ta sesja będzie inna".

Przeskok czasowy okazał się też udanym rozwiązaniem innych wątków. White Josh dostał czas, by poradzić sobie z zerwaniem z Darrylem (chociaż pewnie jeszcze zobaczymy, jak sobie poradził). Paula na pewien czas straciła przyjaciela, ale dojrzała do uświadomienia sobie paru rzeczy na swój temat. A Valencia jest w udanym związku z kobietą i skutecznie prowadzi firmę. Nawet zmagania Heather i Hectora z dorosłością ogląda się dobrze, kiedy wiadomo, że wątek surogatki dobiega finału. Finału dobiega też sezon, a może nawet serial, co dało się odczuć w klimacie "Nathaniel and I Are Just Friends". Oby ostatnie dwa odcinki (serii? całości?) nie zawiodły. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6