Najlepsze seriale młodzieżowe, które możecie oglądać niezależnie od wieku

"Riverdale" (Fot. CW)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"The O.C." (2003-2007)

"The O.C." (Fot. FOX)

"The O.C." (Fot. FOX)

W wersji polskiej "Życie na fali", jednak pozwólcie, że pozostanę przy oryginalnym tytule. Kalifornijska opowieść o nieprzyzwoicie bogatej młodzieży, outsiderach oraz równie ciekawych rodzicach toczyła się przez 4 sezony i dziś z całą pewnością może zasłużyć na miano kultowej w swoim gatunku. "O.C." to skrót od hrabstwa Orange, gdzie rozgrywa się akcja serialu. Sandy Cohen, prawnik, bierze pod swoje skrzydła młodego Ryana, który ma dysfunkcyjną rodzinę i został wyrzucony z domu. Ryan poznaje syna Sandy’ego i Kirsten, Setha oraz znajomych - w tym Marissę i Summer.

Oko cieszyły nie tylko plenery i piękni ludzie, ale też fakt, że bohaterowie "The O.C." byli bardzo ciekawi. Ich problemy, choć oczywiście w dużej mierze wydumane, miały uniwersalny wymiar, z którym można było się utożsamiać. Fenomen serialu niewątpliwie polega na tym, że zawsze lubimy podglądać, jak żyje się urokliwym i zamożnym osobom, zwłaszcza w momentach, gdy odkrywamy, że wcale nie jest im lepiej niż nam.

Do tego świetna muzyka, a także zapis początku lat zerowych - spodnie rybaczki, błyszczyki do ust, stosowne makijaże i fryzury - to wszystko sprawia, że "The O.C." jest sztandarową grzeszną przyjemnością, do której można wracać bez poczucia żenady, bo pod przykrywką opowieści obyczajowej o grzesznych i bogatych przemyca różne ciekawe problemy. A z wiekiem coraz bardziej doceniamy to, w jaki sposób przedstawiono postaci rodziców. [Paulina Grabska]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA