Najlepsze seriale młodzieżowe, które możecie oglądać niezależnie od wieku

"Riverdale" (Fot. CW)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Trzynaście powodów" (2017 - obecnie)

Trzynaście powodów, sezon 2

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)

Hannah Baker popełniła samobójstwo. Pozostawiła po sobie taśmy, w których wyjaśnia, kto w jakim stopniu odpowiada za jej śmierć. Historię dziewczyny poznajemy z perspektywy Claya, szkolnego kolegi Hannah, który był w dziewczynie zakochany. Sezon 1. "Trzynastu powodów" wyemitowano w marcu 2017, obecnie czekamy na informację o premierze kolejnej odsłony.

"Trzynaście powodów" było jednym z najgłośniejszych seriali 2017, a to za sprawą kontrowersyjnego ujęcia tematu samobójstwa: w produkcji Netfliksa w bardzo dokładnych szczegółach pokazano moment, w którym bohaterka odbiera sobie życie. Produkcji zarzucono, że jest wręcz filmem instruktażowym dla młodzieży.

Na szczęście kontrowersje nie były zasłoną dymną dla kiepskiej jakości, ponieważ "Trzynaście powodów" to poruszająca, wciągająca i trzymająca w napięciu produkcja. Główna bohaterka, Hannah Baker, na specjalnie przygotowanych taśmach wyjawia powody, przez które odebrała sobie życie. Do dramatycznych konkluzji dochodzimy więc wraz z bezpośrednimi uczestnikami wydarzeń.

Największym atutem serialu dla starszego widza jest uświadomienie, że dla nastolatków pewne - wydawałoby się błahe - rzeczy urastają do rangi najgorszych problemów świata i jeśli zbagatelizujemy z pozoru niewinne sygnały, może dojść do tragedii. "Trzynaście powodów" nie jest poradnikiem, jak uratować kogoś przed samobójstwem, ale na pewno pomoże zwiększyć czujność na alarmujące sygnały, które są wysyłane przez osoby potrzebujące pomocy. [Paulina Grabska]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA