Które seriale warto oglądać? Oceniamy nowości z lutego

"Everything Sucks!" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"This Close" - serial Sundance Now

This Close recenzja

"This Close" (Fot. Sundance Now)

Serial o parze niesłyszących przyjaciół wyprodukowany i napisany przez grających główne role, również niesłyszących aktorów – Shoshannę Stern i Josha Feldmana. Samo to wystarcza, by zainteresować się produkcją Sundance Now, ale jej zalety nie kończą się na rzadkim w przemyśle filmowo-telewizyjnym bardzo słusznym podejściu.

Bo choć "This Close" opowiada w gruncie rzeczy dość standardową historię Kate, świeżo zaręczonej specjalistki od PR-u i Michaela, popularnego autora, który przechodzi właśnie przez ciężkie rozstanie ze swoim partnerem, najlepiej wypada, zderzając osoby niesłyszące z codziennością. Paradoksalnie, bo twórcy sami wyraźnie zaznaczyli, że nie chcą pokazywać swoich bohaterów przez pryzmat niepełnosprawności. Trudno jednak tego uniknąć, gdy cały świat wokół nich skupia się na tym temacie.

W takim przypadku najrozsądniej jest uwypuklać te problemy i uświadamiać, że nawet najlepsze chęci mogą być źle odbierane i mieć fatalne skutki. A to "This Close" robi świetnie, pokazując, z czym Kate i Michael muszą się mierzyć w teoretycznie banalnych sytuacjach.

Nieco gorzej wypada serial w tradycyjnych historiach damsko-męskich, nie wychylając się raczej poza oklepane wątki. To jednak materiał, który łatwo poprawić. Podstawa historii i jej bohaterowie wyglądają natomiast na tyle solidnie, że trzymam kciuki, by wyszło z tego coś więcej. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13