Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6

KIT TYGODNIA: Weselne rozczarowanie w "This Is Us"

"This Is Us" (Fot. NBC)

"This Is Us" (Fot. NBC)


Gdyby "odcinek The Wedding" wypadł w trakcie sezonu, prawdopodobnie oszczędziliśmy serialowi Dana Fogelmana "wyróżnienia" kitem. Jednak wobec finału serii oczekiwania zawsze są wyższe, a "This Is Us" nie miało tu do zaoferowania prawie nic poza zaskakująco banalnym weselem oraz nieznośną dawką patosu.

Przebłyskom w postaci kolejnych dowodów, że Randall i Beth są fantastyczni, a Rebecca w tym sezonie to jedna z najbardziej złożonych i najlepiej zagranych postaci, towarzyszyły dziwaczne sceny snów Kate. Wyglądały na nakręcone tylko po to, żeby pokazać starszą wersję Jacka. Znów mieliśmy przykłady nieprzepracowania żałoby, choć zdawało się, że ten sezon powoli zaczął prowadzić Pearsonów w stronę bardziej samodzielnego życia, niedeterminowanego śmiercią męża i ojca.

Raziło jednak przede wszystkim scenariuszowe pójście po linii najmniejszego oporu. Większość spraw rozegrano przy pomocy długich i wzniosłych przemów, a Zoe pojawiła się znikąd, by okazać się akurat mentorką, jakiej potrzebowała Deja, oraz kolejną dziewczyną Kevina.

"This Is Us" znów spróbowało na widzach swoich chwytów konstrukcyjnych, ale całkiem intrygujące zapowiedzi przyszłości zmontowane hurtowo pod koniec "The Wedding" nie uratowały sytuacji. Za dużo zepsuła reszta odcinka, który zamiast spodziewanych emocji i/lub zwrotów akcji przyniósł nijaką godzinę rodzinnego banału. Nie skreślamy "This Is Us", ale spodziewaliśmy się po twórcach serialu czegoś więcej, zwłaszcza w finale sezonu. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6
REKLAMA